Δευτέρα, Μαΐου 22, 2017

Ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ..

ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
«Ποιος; Αυτός! 1-0», γράφει η Ώρα στο πρώτο της σημερινό θέμα που είναι αφιερωμένο στη νίκη επί του ΠΑΟ με γκολ του Λάζαρου. «Φιλί ζωής από τον Λάζαρο με γκολάρα στο 85’! Κράτησε την ΑΕΚ ζωντανή για την πρωτιά και «λύτρωσε» και τον Χιμένεθ που έπαιξε με τη φωτιά, καθώς δεν τον ξεκίνησε ούτε στο χθεσινό ματς, ενώ άφησε εκτός αρχικού σχήματος και τον Αραούχο. Η Ένωση είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, δεν κινδύνεψε ούτε μία φορά από τον ΠΑΟ, είχε δυο κλασικές ευκαιρίες για γκολ, με κεφαλιά του Μάνταλου στο 44’ και πλασέ άουτ από το ένα μέτρο του Αλμέιδα στο 47’. Κορυφαίος του γηπέδου ο Γαλανόπουλος».
SPORTDAY

«Την έσωσε!», γράφει για τον Χριστοδουλόπουλο η εφημερίδα και προσθέτει: «Το γκολ του Χριστοδουλόπουλου γλίτωσε την ΑΕΚ από την εσωστρέφεια! Καλύτερη η Ένωση μεν, αλλά ανορθόδοξη προσέγγιση του αγώνα από τον Χιμένεθ. Αξιόμαχος ο ΠΑΟ, αλλά δεν έκανε φάση».
LIVE  SPORT
«Φιλί ζωής για σεντόνι», γράφει η  LSκαι συνεχίζει: «Σπουδαία νίκη της ΑΕΚ επί του ΠΑΟ με βολίδα Χριστοδουλόπουλου, η οποία κρατά ζωντανό το όνειρο του Τσάμπιονς Λιγκ».
GOAL
Στο ίδιο μοτίβο και η  Goal: «Το έσωσε ο Λάζαρος», γράφει και προσθέτει: «Ο Χιμένεθ πήγε να… χαντακώσει την ΑΕΚ, αλλά ο Χριστοδουλόπουλος την έστειλε στην κορυφή των πλέι οφ. Ο Ισπανός μπέρδεψε την ομάδα του με την 11άδα που κατέβασε απέναντι στον μισό Παναθηναϊκό. Το… διόρθωσε με τις αλλαγές του στο δεύτερο ημίχρονο».