AEKΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ

AEKΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ..

Δευτέρα, Οκτωβρίου 21, 2019

O AΡΧΗΓΟΣ..!!

Με δυο δικά του χθεσινά γκολ και μία ασίστ, ο Πέτρος Μάνταλος ήταν (και δικαίως) ο MVPτης ΑΕΚ στη νίκη της με 3-2 επί του Βόλου. Ο αρχηγός δείχνει φέτος ένα ουσιαστικό αγωνιστικό πρόσωπο κάτι που δείχνουν ξεκάθαρα τα κατορθώματά του. Ως τώρα ο Μάνταλος έχει παίξει σε 4 ευρωπαϊκά παιχνίδια και πέντε στο ελληνικό πρωτάθλημα (από τα συνολικά 7). Μετράει λοιπόν 9 συμμετοχές σε Ελλάδα και Ευρώπη. Σε αυτούς τους εννέα αγώνες που έχει αγωνιστεί (δεν έπαιξε λόγω τραυματισμού κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και τη Λαμία) ο Μάνταλος μόνο με την Τραμπζονσπόρ εντός έδρας και με τη Λάρισα εκτός δεν έχει γκολ ή ασίστ! Συγκεκριμένα κόντρα στην Κραϊόβα στη Ρουμανία σκόραρε. Στη ρεβάνς της Αθήνας επίσης σκόραρε. Στην ήττα από τους Τούρκους (1-3) στο ΟΑΚΑ δεν είχε ούτε γκολ ούτε ασίστ. Αντίθετα στην Τουρκία βρήκε δίχτυα.
Στο ελληνικό πρωτάθλημα στην «μαύρη» πρεμιέρα με την Ξάνθη έδωσε ασίστ. Κόντρα στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και στη νίκη με 1-0 της ΑΕΚ είχε πάλι ασίστ. Γκολ έφτιαξε και κόντρα στον ΠΑΟΚ την επόμενη αγωνιστική στο 2-2 του ΟΑΚΑ. Στο χωράφι της Λάρισας έμεινε κι αυτός και η ΑΕΚ στο «μηδέν», ενώ χθες στη Ριζούπολη πέτυχε δυο τέρματα και έδωσε μία ασίστ.
Ηταν τα πρώτα του φετινά γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ για την ιστορία είχε να σκοράρει στη Σούπερ Λίγκα από τον περασμένο Απρίλιο όταν στις 14/4 είχε πετύχει γκολ στο εκτός έδρας 2-2 με τη Λαμία.
Ένα ακόμα σημαντικό στοιχείο είναι πως χθες, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι που σημείωσε ο Μάνταλος πέτυχε το νούμερο 3.400 γκολ της ΑΕΚ στην ιστορία της στην Α’ Εθνική και φυσικά όταν έκανε (προσωρινά) το 3-1 κόντρα στο Βόλο, πέτυχε και το νούμερο 3.401 τέρμα της Ένωσης στο ελληνικό πρωτάθλημα.
Αυτά όσα αφορά τα κατορθώματα του αρχηγού ως τώρα στα ματς της ΑΕΚ. Από εκεί και πέρα αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι χθες ο Μάνταλος έπαιξε σε τρεις διαφορετικές θέσεις και καμία εξ αυτών δεν ήταν η φυσική του (10άρι). Ο Κωστένογλου τον ξεκίνησε ως αριστερό εξτρέμ (στο 4-2-3-1), με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου τον πέρασε ως δεύτερο αμυντικό χαφ, σε πιο δημιουργικό ρόλο στον άξονα, δίπλα στον Σιμόες και στο 76’ ως το τέλος του αγώνα χρησιμοποιήθηκε ως δεξί εξτρέμ.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ....

ΑΕΚ Σ ΑΓΑΠΩ !!

Ο ΝΤΕΜΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΕΚ..ΟΛΕ..

ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ !!

AEK-QPR 3-0 ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ..

O NTEMHΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ...

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..

ΑΓΙΑ  ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..
29 MAIOY 1453 ΚΩΝ-ΠΟΛΗ - 20-7-1974 ΚΥΠΡΟΣ ΜΕΡΕΣ ΜΝΗΝΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ..ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ..!!

ANΤΩΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ

ΕΔΩ Ο ΝΤΕΜΗΣ..ΛΕΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ THΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΜΑΣ.....

ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.

ΣΤΟ  ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ  ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.
ΔΕΞΙΑ ..ΤΑΚΗΣ ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

MIA AΠΟ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΑΣ..

Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΑΣ...

ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ..

AΛΛΗ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΑΣ..

Η ΟΠΑΔΙΚΗ...ΜΑΥΡΗ Ή ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ..

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ..VIDEO ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ

ΔΙΑΦΟΡΑ VIDEO ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..

Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ !!

AEKΑΡΑ MIA ZΩΗ..

Η ΝΕΑ ΜΑΣ ΜΠΛΟΥΖΑ..ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ BLOG ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ..!! ΣΤΕΛΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ..

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ( ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ) ΚΑΙ ΣΕ ΦΟΥΤΕΡ..