AEKΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ

AEKΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ..

Παρασκευή, Αυγούστου 22, 2008

ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΗ..ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ..!!

Βελτιώνεται... 21-08-2008 Αποδίδοντας καλά και στα 90 λεπτά του φιλικού αγώνα με την Γκρόνιγκεν αλλά όντας αποτελεσματική στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚ κέρδισε σε ματς προετοιμασίας την Γκρόνιγκεν με 2-1. Η Ενωση βρέθηκε να χάνει με 0-1 στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Στάδιο, όμως στην επανάληψη έδειξε να βρίσκει τον δρόμο της ενόψει της δύσκολης ρεβάνς με την Ομόνοια στην Κύπρο.

Στο 20' ο Σκόκο πραγματοποίησε εξαιρετική ατομική ενέργεια αποφεύγοντας τους αμυντικούς της Γκρόνιγκεν, μπήκε στην μεγάλη περιοχή, πλάσαρε τον Λουτσιάνο, όμως ο τερματοφύλακας του ολλανδικού συλλόγου κατάφερε να αποκρούσει με τα πόδια και να βγάλει τη μπάλα κόρνερ. Δέκα λεπτά αργότερα και πάλι ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός μετά από κόρνερ του Ριβάλντο, που τον βρήκε στο ημικύκλιο, απείλησε την εστία της Γκρόνιγκεν με απευθείας σουτ, όμως πριν η μπάλα περάσει την γραμμή οι αμυντικοί απομάκρυναν πάνω στην γραμμή. Παρά την πίεση της ΑΕΚ και τις ευκαιρίες της, οι Ολλανδοί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και μάλιστα με ένα πολύ όμορφο γκολ. Μετά από ψηλοκρεμαστή πάσα του Γκαρσία, ο Πόβελ βρέθηκε μόνος με τον Μάχο, τον οποίο δε δυσκολεύθηκε να ξεπαράσει και σε κανή εστία να γράψει το 0-1, που έμελλε να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Σκόκο συνέχισε να δείχει μεγάλη μεγάλη κινητικότητα και κατάφερε να πετύχε το γκολ της ισοφάρισης για την Ενωση με δεξί πλασέ και μετά από διπλή προσπάθεια στο 71'. Στο 61' από διαγώνια θέση ο Εντίνιο θα μπορούσε να έχει σκοράρει, όμως το πλασέ του πέρασε άουτ, όπως επίσης στο 80' ο Παυλής που δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από παράλληλη μπαλιά του Πλιάτσικα. Το νικητήριο γκολ για τους Κιτρινόμευρους έμελλε να σημειωθεί από έναν ποδοσφαριστή ο οποίος δε βρίσκεται στα αρχικά πλάνα του Γιώργου Δώνη ενόψει της σεζόν που ξεκινάει. Στο 88' ο Ράμος έκανε καλή ενέργεια και σέντρα και ο Παναγιώτης Κονέ με απιάστη κεφαλία έγραψε το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις

ΑΕΚ (Γιώργος Δώνης): Μάχο (46' Σάχα), Κουτρομάνος (46' Ράμος), Αλεξόπουλος (46' Κυργιάκος), Χουανφράν (46' Γεωργέας), Γκέντσογλου (82' Κονέ), Ταχτσίδης (46' Πλιάτσικας), Καφές (82' Μπερνς), Ριβάλντο (62' Ενσαλίβα), Σκόκο (72' Ζορμπάς), Εντίνιο (72' Παυλής), Μπλάνκο (62' Λαγός

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ....

ΑΕΚ Σ ΑΓΑΠΩ !!

Ο ΝΤΕΜΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΕΚ..ΟΛΕ..

ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ !!

AEK-QPR 3-0 ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ..

O NTEMHΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ...

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..

ΑΓΙΑ  ΣΟΦΙΑ..ΤΟ ΜΕΓΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ..
29 MAIOY 1453 ΚΩΝ-ΠΟΛΗ - 20-7-1974 ΚΥΠΡΟΣ ΜΕΡΕΣ ΜΝΗΝΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ..ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ..!!

ANΤΩΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΩΝΙΑ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ

ΕΔΩ Ο ΝΤΕΜΗΣ..ΛΕΕΙ ΑΕΚ !!

ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ THΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΜΑΣ.....

ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.

ΣΤΟ  ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΕΡΓΗΣ ΕΝΑΣ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ  ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔ.
ΔΕΞΙΑ ..ΤΑΚΗΣ ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

MIA AΠΟ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΜΑΣ..

Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΑΣ...

ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ..

AΛΛΗ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΑΣ..

Η ΟΠΑΔΙΚΗ...ΜΑΥΡΗ Ή ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ..

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ..VIDEO ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ

ΔΙΑΦΟΡΑ VIDEO ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ..

Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ !!

AEKΑΡΑ MIA ZΩΗ..

Η ΝΕΑ ΜΑΣ ΜΠΛΟΥΖΑ..ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ BLOG ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ..!! ΣΤΕΛΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ..

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ( ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ) ΚΑΙ ΣΕ ΦΟΥΤΕΡ..